
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PTN78060A (15W) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 28.7V |
| Voltage - Output 1: | -15 ~ -3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3A |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OTP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 87% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 7-SMD Module |
| Size / Dimension: | 1.04" L x 0.66" W x 0.35" H (26.4mm x 16.8mm x 8.9mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of PTN78060AAZT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V -15V 2W
DC DC CONVERTER 5V 75W
DC DC CONVERTER 36V 250W
FIXED IND 4.7NH 800MA 60MOHM SMD
TVS DIODE 60V 96.8V DO214AC
DC DC CONVERTER 15V 8W
DC DC CONVERTER -15 TO -3.3V