
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE REC6/R (6W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 6 W |
| Voltage - Isolation: | 10 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 75°C |
| Efficiency: | 82% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 24-DIP Module, 7 Leads |
| Size / Dimension: | 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15 |
Current price of REC6-4805SRW/R10/A/X1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
DC DC CONVERTER 18.5V 50W
DC DC CONVERTER 5V 100W
CONN HEADER VERT 24POS 1.27MM
CONN RCPT 64POS 0.05 GOLD PCB
TRANSMITTER KEY FOB 2SWITCH
DC DC CONVERTER 5V 6W