
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MGFS (10W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 76V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 700mA |
| Power (Watts): | 11 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 89% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 7-SIP Module |
| Size / Dimension: | 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 30 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of MGFS104815 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 1W
DC DC CONVERTER 5V 1W
DC DC CONVERTER 24V 150W
FIXED IND 330NH 450MA 1.05 OHM
MEMS OSC XO 80.0000MHZ CMOS SMD
CONN RCPT 8POS 0.079 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 15V 11W