
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TMV-EN (1W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10.8V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 65mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 66% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 7-SIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.87" L x 0.30" W x 0.49" H (22.0mm x 7.5mm x 12.5mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of TMV 1215EN is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-15V 5W
DC DC CONVERTER 3.3V 33W
DC DC CONVERTER 12V 20W
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
DC DC CONVERTER 15V 1W
DC DC CONVERTER 6.5V 75W