
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SUCS (1.5W) |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 76V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 400mA |
| Power (Watts): | 1.3 W |
| Voltage - Isolation: | 500 V |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Efficiency: | 70% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 5-SMD Module |
| Size / Dimension: | 0.88" L x 0.50" W x 0.28" H (22.4mm x 12.7mm x 7.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of SUCS1R5483R3B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 10V 50W
DC DC CONVERTER 28V 150W
DC DC CONVERTER 5V 25W
CONN HEADER VERT 10POS 2MM
INTERFACE CABLE FOR TEMP CONTROL
DC DC CONVERTER 3.3V 1.3W
CONN SOCKET 10POS 0.079 GOLD PCB