
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | UWS |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4.5A |
| Power (Watts): | 54 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 91% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP Module, 1/16 Brick |
| Size / Dimension: | 1.31" L x 0.91" W x 0.36" H (33.3mm x 23.1mm x 9.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 128 |
Current price of UWS-12/4.5-Q48P-C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 8W
DC DC CONVERTER 3.3V 6W
DC DC CONVERTER 24V 75W
PANEL MOUNT GREEN UNIVERSAL INDI
XTAL OSC XO 38.7070MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 12V 20W
DC DC CONVERTER 12V 54W