
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | POWERLINE RP30-EW (30W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6A |
| Power (Watts): | 30 W |
| Voltage - Isolation: | 1.6 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 87% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP Module, 7 Leads |
| Size / Dimension: | 2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of RP30-483.3SEW is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 90W
DC DC CONVERTER 5V 8W
DC DC CONVERTER 12V 3W
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVPECL
CONN DIN PLUG 96POS PCB GOLD
DC DC CONVERTER 3.3V 30W
FIXED INDUCTOR 3.5NH 0201