
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | POWERLINE RP90-RW (90W) |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 18A |
| Power (Watts): | 90 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Railway |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C (With Derating) |
| Efficiency: | 89% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Quarter Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.45" W x 0.74" H (57.9mm x 36.8mm x 18.8mm) |
| Supplier Device Package: | Quarter Brick |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of RP90Q-2405SRW/P-HC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5V 8W
DC DC CONVERTER 12V 3W
DC DC CONVERTER 3.3V 30W
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ
DC DC CONVERTER 5V 90W