V110B28C150BL2
Description
DC DC CONVERTER 28V 150W
DataSheet
V110B28C150BL2 PDF
Type Description
Series:MINI (150W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):66V
Voltage - Input (Max):154V
Voltage - Output 1:28V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):5.36A
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OVP, UVLO
Operating Temperature:-20°C ~ 100°C
Efficiency:89.2%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:9-DIP Module
Size / Dimension:2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)
Supplier Device Package:-
Control Features:-
Approval Agency:-
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
VI-J13-IW-F1
VI-J13-IW-F1
DC DC CONVERTER 24V 100W
V72A8M300BG
V72A8M300BG
DC DC CONVERTER 8V 300W
VI-J4J-IY-S
VI-J4J-IY-S
DC DC CONVERTER 36V 50W
SiT3372AI-1B3-28NY80.000000Y
SiT3372AI-1B3-28NY80.000000Y
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVPECL
V110B28C150BL2
V110B28C150BL2
DC DC CONVERTER 28V 150W
PCB TERMINAL
VE-JWH-EY-F3
VE-JWH-EY-F3
DC DC CONVERTER 52V 50W