R0.5S-3.33.3
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 500MW
DataSheet
R0.5S-3.33.3 PDF
Type Description
Series:ECONOLINE R0.5S (0.5W)
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Type:Isolated Module
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):2.97V
Voltage - Input (Max):3.63V
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):-
Power (Watts):500 mW
Voltage - Isolation:-
Applications:-
Features:-
Operating Temperature:-
Efficiency:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SMD Module, 5 Leads
Size / Dimension:0.50" L x 0.42" W x 0.28" H (12.8mm x 10.7mm x 7.0mm)