
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI Chip® VTM® |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Voltage Transformation Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 26V |
| Voltage - Input (Max): | 50V |
| Voltage - Output 1: | 36V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.3A |
| Power (Watts): | 120 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Efficiency: | 96% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Module |
| Size / Dimension: | 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MV036F360M003 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 13.8V 75W
DC DC CONVERTER 8V 100W
DC DC CONVERTER 5.8V 150W
DIODE ZENER 2.7V 320MW SOD323
CONN RCPT 30POS 0.1 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 36V 120W
DC DC CONVERTER 48V 200W