
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RSS (1W) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 10.8V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 66mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 82% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 0.50" L x 0.32" W x 0.29" H (12.8mm x 8.2mm x 7.3mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RSS-1215/HP-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
DC DC CONVERTER 15V 20W
DC DC CONVERTER 7.5V 50W
FAN AXIAL 172X38.5MM 115VAC TERM
HEAVY DUTY YAGI 915 MHZ MOUNTKIT
DC DC CONVERTER 15V 1W
SENSOR CURRENT XFMR 0.5A AC