
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PH-S (75W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 76V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | 75 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OVP |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Efficiency: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Module |
| Size / Dimension: | 3.85" L x 1.61" W x 0.50" H (86.0mm x 41.0mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PH75S48-3.3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER +/-15V 20W
DC DC CONVERTER 28V 150W
DC DC CONVERTER 5V 175W
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP