
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XP EMCO - QH (0.5W) |
| Package: | Box |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | High Voltage - Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 0.7V |
| Voltage - Input (Max): | 5V |
| Voltage - Output 1: | 150V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8.33mA |
| Power (Watts): | 1.25 W |
| Voltage - Isolation: | 500 V |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Proportional Output |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Efficiency: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 4-DIP Module |
| Size / Dimension: | 0.50" L x 0.50" W x 0.50" H (12.7mm x 12.7mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of QH015-5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 6.5V 75W
DC DC CONVERTER 12V 150W
DC DC CONVERTER 7.5V 50W
FIXED IND 50UH 9.5A 12 MOHM TH
HEATSINK 54X54X10MM XCUT
DC DC CONVERTER 150V 1.25W
IC CLK GEN FREQ TIMING 32TSSOP