
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DCP01B (1W) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 21.6V |
| Voltage - Input (Max): | 26.4V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 200mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OTP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 77% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 14-SMD Module, 7 Leads |
| Size / Dimension: | 0.78" L x 0.33" W x 0.21" H (19.7mm x 8.3mm x 5.3mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active High |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DCP012405BP-U/700 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 15W
DC DC CONVERTER 28V 75W
DC DC CONVERTER 72V 50W
XTAL OSC XO 17.2800MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 5V 1W
CONN RCPT HSNG FMALE 3POS PNL MT
CONN RCPT HSG FMALE 29POS PNL MT