
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PT78ST100 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 12V |
| Voltage - Input (Max): | 38V |
| Voltage - Output 1: | 8V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1.5A |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OTP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 85% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3-SMD Module |
| Size / Dimension: | 0.94" L x 0.90" W x 0.34" H (23.9mm x 22.9mm x 8.6mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PT78ST108S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 2V 20W
DC DC CONVERTER 3.3V 100W
DC DC CONVERTER 7.5V 150W
DC DC CONVERTER 8V
TERM BLOCK HDR 14POS 3.81MM
PCB TERMINAL
DC DC CONVERTER 13.8V 75W