
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | POWERLINE RP15-SOF (15W) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 1A |
| Power (Watts): | 15 W |
| Voltage - Isolation: | 2.25 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 88% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD Module |
| Size / Dimension: | 1.10" L x 0.94" W x 0.33" H (27.9mm x 23.9mm x 8.5mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | Enable, Active Low |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RP15-2415SOF/N-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5.5V 75W
DC DC CONVERTER 28V 25W
DC DC CONVERTER 15V 100W
XTAL OSC VCTCXO 40.0000MHZ
CONN HEADER SMD 30POS 2MM
DC DC CONVERTER 15V 15W
CONN WIRE SPLICE SERIES I