
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI Chip® PRM® (120W) |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Pre-Regulator Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 60V |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Power (Watts): | 120 W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Efficiency: | 95% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Module |
| Size / Dimension: | 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of P036F048T12AL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 52V 50W
DC DC CONVERTER 8V 300W
DC DC CONVERTER 18.5V 50W
DC DC CONVERTER 48V 120W
DC DC CONVERTER 2V 100W
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.5MM
AMPLIFIER