
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MICRO (100W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 43V |
| Voltage - Input (Max): | 110V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 100 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 82.3% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Quarter Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.45" W x 0.54" H (57.9mm x 36.8mm x 13.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of V72C5E100B3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 52V 100W
DC DC CONVERTER 48V 400W
DC DC CONVERTER 24V 100W
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 5V 100W