
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Excalibur™ PT6460 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output 1: | 1.8V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 14A |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 12-SIP SMD Module |
| Size / Dimension: | - |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PT6464C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 48V 100W
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
DC DC CONVERTER 5.2V 75W
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 1.8V
CONN RCPT HSNG FMALE 3POS PNL MT
638M SERIES VERTICAL D-SUB RECEP