
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PT6650 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 15V |
| Voltage - Input (Max): | 28V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | - |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Package / Case: | 14-SIP Module |
| Size / Dimension: | 1.71" L x 1.22" W x 0.42" H (43.4mm x 31.0mm x 10.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PT6656D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 8V 200W
DC DC CONVERTER 8V 200W
DC DC CONVERTER 5.2V 150W
RES SMD 215K OHM 1% 1/3W 0805
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 12V
LMW CNAP-8J5K-5-E-LH-350-R18-XX
LED OSLON LX THINGAN SMD