
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PT6650 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 15V |
| Voltage - Input (Max): | 28V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4A |
| Power (Watts): | - |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | - |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Package / Case: | 14-SIP Module |
| Size / Dimension: | - |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PT6656Q is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 10V 150W
DC DC CONVERTER 2V 40W
DC DC CONVERTER 5V 100W
HN 14.110A CABLE GUARD
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM
DC DC CONVERTER 12V
TERM BLOCK HDR 10POS 10.16MM