
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RSS (1W) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 21.6V |
| Voltage - Input (Max): | 26.4V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 66mA |
| Power (Watts): | 1 W |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 82% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 0.50" L x 0.32" W x 0.29" H (12.8mm x 8.2mm x 7.3mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RSS-2415/P-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 50W
DC DC CONVERTER 36V 100W
DC DC CONVERTER 72V 50W
FIXED IND 10UH 7.5A 30 MOHM SMD
IC VIDEO DRIVER 8MSOP
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 16TSSOP
DC DC CONVERTER 15V 1W