
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MPDTY |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 6A |
| Power (Watts): | 19 W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 93% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 12-SIP Module |
| Size / Dimension: | 1.30" L x 0.23" W x 0.94" H (33.0mm x 5.8mm x 24.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MPDTY027S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5.5V 75W
DC DC CONVERTER 3.3V 75W
DC DC CONVERTER 5V 75W
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 3.3V 19W
CONN SOCKET 6P IDC 20-26AWG GOLD