PAH-28/12.5-D48N-C
Manufacturer
Murata Power Solutions
VIGOR # :
Description
DC DC CONVERTER 28V 350W
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
PAH-28/12.5-D48N-C PDF
Type Description
Series:PAH (450W)
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Type:Isolated Module
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):75V
Voltage - Output 1:28V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):12.5A
Power (Watts):350 W
Voltage - Isolation:2.25 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:93%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:9-DIP Module, 1/2 Brick
Size / Dimension:2.40" L x 2.30" W x 0.50" H (61.0mm x 58.4mm x 12.7mm)