VCB4815SBO-10WR3
Manufacturer
Mornsun
VIGOR # :
Description
DC DC CONVERTER 15V 10W
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
VCB4815SBO-10WR3 PDF
Type Description
Series:*
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Isolated Module
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):75V
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):667mA
Power (Watts):10 W
Voltage - Isolation:1.5 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Sixteenth Brick
Size / Dimension:1.30" L x 0.90" W x 0.45" H (33.0mm x 22.9mm x 11.4mm)