R12P23.3D
Description
DC DC CONVERTER +/-3.3V 2W
DataSheet
R12P23.3D PDF
Type Description
Series:ECONOLINE RxxP2xx (2W)
Type:Isolated Module
Number of Outputs:2
Voltage - Input (Min):10.8V
Voltage - Input (Max):13.2V
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 2:-3.3V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):300mA, 300mA
Power (Watts):2 W
Voltage - Isolation:6.4 kV
Applications:ITE (Commercial), Medical
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:70%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:7-SIP Module, 5 Leads
Size / Dimension:0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm)