ISL8200MIRZR5545
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics America)
VIGOR # :
Description
DC DC CONVERTER 0.6-6V
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
ISL8200MIRZR5545 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):4.5V
Voltage - Input (Max):20V
Voltage - Output 1:0.6 ~ 6V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):10A
Power (Watts):-
Voltage - Isolation:-
Applications:ITE (Commercial)
Features:OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:23-PowerQFN Module
Size / Dimension:0.59" L x 0.59" W x 0.09" H (15.0mm x 15.0mm x 2.2mm)