ISL8200MIRYR5450
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics America)
VIGOR # :
Description
DC DC CONVERTER 0.6-6V
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
ISL8200MIRYR5450 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Non-Isolated PoL Module
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):4.5V
Voltage - Input (Max):20V
Voltage - Output 1:0.6 ~ 6V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):10A
Power (Watts):-
Voltage - Isolation:-
Applications:ITE (Commercial)
Features:OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:23-PowerQFN Module
Size / Dimension:0.59" L x 0.59" W x 0.09" H (15.0mm x 15.0mm x 2.2mm)
Supplier Device Package:23-QFN (15x15)
Control Features:-
Approval Agency:-
Standard Number:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
VI-BNT-MX-F2
VI-BNT-MX-F2
DC DC CONVERTER 6.5V 75W
VE-J5N-EY
VE-J5N-EY
DC DC CONVERTER 18.5V 50W