VI-24V-EU-B1
Description
DC DC CONVERTER 5.8V 200W
DataSheet
VI-24V-EU-B1 PDF
Type Description
Series:VI-200™ (200W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):55V
Voltage - Input (Max):100V
Voltage - Output 1:5.8V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):34.48A
Power (Watts):200 W
Voltage - Isolation:3 kV
Applications:ITE (Commercial)
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature:-10°C ~ 85°C
Efficiency:88%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Full Brick
Size / Dimension:4.60" L x 2.40" W x 1.07" H (116.8mm x 61.0mm x 27.1mm)