
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VE-J00™ (50W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 200V |
| Voltage - Input (Max): | 400V |
| Voltage - Output 1: | 5.2V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 9.62A |
| Power (Watts): | 50 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Half Brick |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 1.80" W x 0.52" H (57.9mm x 45.7mm x 13.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VE-J6X-IY-S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5.2V 25W
DC DC CONVERTER 10V 75W
DC DC CONVERTER 5.5V 25W
MEMS OSC XO 66.66666MHZ LVCMOS
CONN HEADER VERT 23POS 1.27MM
TARGET WHEEL
DC DC CONVERTER 5.2V 50W