
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MI-200™ (75W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 125V |
| Voltage - Input (Max): | 400V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | 50 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.20" L x 2.40" W x 0.50" H (106.7mm x 61.0mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MI-26Y-MX is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 36V 50W
DC DC CONVERTER 72V 100W
DC DC CONVERTER 95V 50W
RES ARRAY 15 RES ZERO OHM 16SOIC
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
DC DC CONVERTER 3.3V 13W
DC DC CONVERTER 3.3V 50W