
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PTMA40xx (10W) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 10 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 85% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD Module |
| Size / Dimension: | 1.10" L x 0.96" W x 0.36" H (27.9mm x 24.4mm x 9.1mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PTMA402050A1AST is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5.5V 75W
DC DC CONVERTER 5V 150W
DC DC CONVERTER 5.5V 75W
XTAL OSC XO 19.4400MHZ HCMOS TTL
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
CABLE FIBER OPTIC
DC DC CONVERTER 5V 10W