
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECONOLINE RZ (0.5W) |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.75V |
| Voltage - Input (Max): | 5.25V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 33mA |
| Power (Watts): | 500 mW |
| Voltage - Isolation: | 1 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 70°C |
| Efficiency: | 62% |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD Module, 6 Leads |
| Size / Dimension: | 0.60" L x 0.32" W x 0.29" H (15.2mm x 8.2mm x 7.3mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RZ-0515S/P is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 15V 100W
DC DC CONVERTER 5.8V 75W
DC DC CONVERTER 3.3V 17W
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0603
FIXED IND 100NH 1.89A 48 MOHM
CRYSTAL 44.0000MHZ 12PF SMD
DC DC CONVERTER 15V 500MW