
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CXA10 (10W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Power (Watts): | 10 W |
| Voltage - Isolation: | 1.5 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, SCP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 70°C |
| Efficiency: | 81% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module, 5 Leads |
| Size / Dimension: | 2.00" L x 1.00" W x 0.39" H (50.8mm x 25.4mm x 10.0mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CXA10-48S05-SJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 85V 150W
DC DC CONVERTER 6.5V 50W
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
CONN PLUG HSNG MALE 61POS INLINE
TERM BLK 20POS TOP ENTRY 5MM PCB
PRESSURE TRANSDUCER
DC DC CONVERTER 5V 10W