
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VE-200™ (50W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 66V |
| Voltage - Input (Max): | 160V |
| Voltage - Output 1: | 5.8V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8.62A |
| Power (Watts): | 50 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VE-BTV-IY-S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 13.8V 75W
DC DC CONVERTER 95V 200W
DC DC CONVERTER 36V 50W
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
CRYSTAL 48.0000MHZ 6PF SMD
THERMISTOR NTC 10KOHM 3969K BEAD
DC DC CONVERTER 5.8V 50W