
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINI (200W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 250V |
| Voltage - Input (Max): | 425V |
| Voltage - Output 1: | 48V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 4.17A |
| Power (Watts): | 200 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Efficiency: | 88.4% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 9-DIP Module |
| Size / Dimension: | 2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of V375B48T200BS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 24V 75W
DC DC CONVERTER 52V 150W
DC DC CONVERTER 5.8V 50W
XTAL OSC XO 12.0000MHZ LVDS SMD
DC DC CONVERTER 7.5V 50W
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL
DC DC CONVERTER 48V 200W