
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MI-200™ (75W) |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Isolated Module |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 125V |
| Voltage - Input (Max): | 400V |
| Voltage - Output 1: | 5.5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 13.6A |
| Power (Watts): | 75 W |
| Voltage - Isolation: | 3 kV |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Efficiency: | 90% |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Full Brick |
| Size / Dimension: | 4.20" L x 2.40" W x 1.00" H (106.7mm x 61.0mm x 25.4mm) |
| Supplier Device Package: | - |
| Control Features: | - |
| Approval Agency: | - |
| Standard Number: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MI-26W-IX-F2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DC DC CONVERTER 5.5V 100W
DC DC CONVERTER 24V 75W
DC DC CONVERTER 36V 150W
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
M50X1.5 MULTI CABLE CORD GRIP
PMR40 BACKFEED FITTING
DC DC CONVERTER 5.5V 75W