LDH-45B-500DA
Description
LED DRIVER CC BOOST 36-86V 500MA
DataSheet
LDH-45B-500DA PDF
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):32V
Voltage - Output:36 ~ 86V
Current - Output (Max):500mA
Power (Watts):43 W
Dimming:DALI
Features:Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Efficiency:94%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:7-DIP Module
Size / Dimension:2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (75.0mm x 53.0mm x 22.7mm)