LDH-45B-350DA
Manufacturer
MEAN WELL
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC BST 36-126V 350MA
Catalog
LED Drivers
DataSheet
LDH-45B-350DA PDF
Type Description
Series:LDH-45
Package:Box
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:Boost
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):32V
Voltage - Output:36 ~ 126V
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):44 W
Dimming:DALI
Features:Remote On/Off, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Efficiency:93%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:7-DIP Module
Size / Dimension:2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (75.0mm x 53.0mm x 22.7mm)