LDU2030S600
Description
LED SUPPLY CC BUCK 2-28V 600MA
DataSheet
LDU2030S600 PDF
Type Description
Series:LDU20
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):7V
Voltage - Input (Max):30V
Voltage - Output:2 ~ 28V
Current - Output (Max):600mA
Power (Watts):17 W
Dimming:Analog, PWM
Features:Remote On/Off, SCP
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Efficiency:95%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:14-DIP Module, 4 Leads
Size / Dimension:0.80" L x 0.40" W x 0.27" H (20.3mm x 10.2mm x 6.9mm)