4015-D-E-350
Manufacturer
LEDdynamics, Inc.
VIGOR # :
Description
LED SUPP CC BOOST 48V 350MA 7SIP
Catalog
LED Drivers
DataSheet
4015-D-E-350 PDF
Type Description
Series:BoostPuck 4015
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Constant Current
Topology:Boost
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):5V
Voltage - Input (Max):28V
Voltage - Output:48V (Max)
Current - Output (Max):350mA
Power (Watts):17 W
Dimming:Analog
Features:Remote On/Off
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Efficiency:95%
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:7-SIP Module
Size / Dimension:0.83" L x 0.83" W x 0.43" H (21.1mm x 21.1mm x 10.9mm)