MWLP120-1305
DataSheet
MWLP120-1305 PDF
Type Description
Series:MWLP120 (120W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 1:30V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):3.33A
Power (Watts):100W (120W Forced Air)
Applications:Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:91%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.00" L x 2.00" W x 1.18" H (76.2mm x 50.8mm x 30.0mm)