LEB100F-0524-SN
Manufacturer
Cosel
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 5V 24V 100W
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LEB100F-0524-SN PDF
Type Description
Series:LEB (100W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:2
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:24V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4A, 5A
Power (Watts):100W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:80%
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)