LDA75F-15-SN
Manufacturer
Cosel
VIGOR # :
Description
AC/DC PS (OPEN FRAME)
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LDA75F-15-SN PDF
Type Description
Series:LDA (75W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):5A
Power (Watts):75W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:81%
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:9.92" L x 2.56" W x 1.65" H (252.0mm x 65.0mm x 42.0mm)