LDA50F-5-R
Manufacturer
Cosel
VIGOR # :
Description
AC/DC PS (OPEN FRAME)
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LDA50F-5-R PDF
Type Description
Series:LDA (50W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 110 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):10A
Power (Watts):50W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:77%
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, Remote On/Off, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.68" L x 2.17" W x 1.02" H (195.0mm x 55.0mm x 26.0mm)