MWLP75-1304-II
DataSheet
MWLP75-1304-II PDF
Type Description
Series:MWLP75 (75W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 390VDC
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):1.56A
Power (Watts):75W
Applications:Medical
Voltage - Isolation:4 kV
Efficiency:93%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:3.00" L x 2.00" W x 1.00" H (76.2mm x 50.8mm x 25.4mm)