SDN20-24-100C
Description
480W 24V DIN P/S 115/230V IN IEC
DataSheet
SDN20-24-100C PDF
Type Description
Series:SDN-C
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC, 90 ~ 275 VDC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):20A
Power (Watts):480W
Applications:Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:-
Efficiency:92%
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, IP20, Universal Input
Mounting Type:DIN Rail
Size / Dimension:4.98" L x 3.42" W x 4.85" H (126.5mm x 86.9mm x 123.2mm)