LEA100F-24-R
Manufacturer
Cosel
VIGOR # :
Description
AC/DC PS (OPEN FRAME)
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
LEA100F-24-R PDF
Type Description
Series:LEA (100W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):4.3A
Power (Watts):100W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:84%
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Remote On/Off, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:8.74" L x 2.44" W x 1.26" H (222.0mm x 62.0mm x 32.0mm)