PBA150F-9-R
Manufacturer
Cosel
VIGOR # :
Description
AC/DC CONVERTER 9V
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
PBA150F-9-R PDF
Type Description
Series:PBA (150W)
Package:Box
Part Status:Active
Type:Open Frame
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:9V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):16.7A
Power (Watts):-
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Efficiency:85%
Operating Temperature:-10°C ~ 71°C (With Derating)
Features:-
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.61" L x 1.34" W x 3.66" H (167.9mm x 34.0mm x 93.0mm)